Mamuxa Doğal Ürünler
Alışveriş Sepeti

Günlük Reçine Tütsü

Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü
Günlük Reçine Tütsü

Ürün Açıklaması

Günlük reçinesi, Asya ve Afrika'da yetişen, Türkiye’de Sığla olarak bilinen, Boswellia ağacından elde edilen aromatik bir reçinedir. Reçineler, çubuklardan yada koniklerden önce kullanılan en eski tütsü biçimleridir. Bu büyüleyici bitkinin reçinesi, 5.000 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Sadece tütsü olarak değil, şifacıların ilaç olarak kullandığı karışımlarda, ya da parfümlerde yer almıştır ve altından daha değerli oldugu kabul edilmiştir.

Birçok dinsel törenden önce, bulundukları ortamı törene hazırlamak ve kutsal bir alan yaratmak için günlük reçinesi kullanılırdı. Bu amaçla yakılan reçinenin melekleri ortaya çıkardığı, reçine yandığında yükselen dumanın, duaları ve hediyeleri cennete taşımaya yardımcı olduğu söylenirdi.

Ayurveda tıbbında, tedavi etmek, yaraları iyileştirmek, patojenik mikro-organizmalara karşı korumak için kullanılmıştır.

Mısır’da hem mumyalama malzemelerine karıştırılan Günlük Reçinesi, hem de ruhların bedenlerinden ayrıldıktan sonra öbür dünyaya yolculuk yapmalarına yardımcı olması için mezarların içlerine de konulurdu.

Dünyadaki birçok kültür arasında, bu reçinenin kokusunun, kişinin manevi bağlantısını ve sezgisini arttırdığına inanılıyordu. Çinliler, “ruh kokusunu geri çağırmak” anlamına gelen “fanhunxiang” olarak adlandırırdı.

Günümüzde ise sakinleştirici, topraklayıcı ve duyulara hoş geldiği için genellikle meditasyonda kullanılır. Birinin şu anda daha fazla mevcut olmasına yardımcı olur ve barış duygularını teşvik eder.

Kullanım Şekli:
Reçine Tütsünüzü seramik veya bakır çanak içerisinde yakabilirsiniz.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

* Kutu içeriğinde bulunan ürünler gıda amaçlı paketlenmemiştir.
* Astım ya da solunum problemi olanların tütsüleme esnasında yayılan dumanı solumaları tavsiye edilmez.
  • Stok Durumu: Stokta var
  • SKU: mnd-ri-0002
  • UPC: 761571285493
240,00 TL
Vergiler Hariç: 240,00 TL

Bunları da beğenebilirsiniz

Benzoin, tütsü ve parfüm olarak uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Tütsü olarak, bir alanı kutsallaştırmak, yüksek ruhsal güçleri çekmek ve onları ..
280,00 TL
Vergiler Hariç:280,00 TL
Günlük reçinesi, Asya ve Afrika'da yetişen, Türkiye’de Sığla olarak bilinen, Boswellia ağacından elde edilen aromatik bir reçinedir. Reçineler, çubukl..
240,00 TL
Vergiler Hariç:240,00 TL
Mür (Myrrh) Reçine Tütsü. Myrrh ağaçları çöl bölgelerinin sığ, kayalık toprağında yabani olarak büyür. Ana üreticiler Etiyopya, Kenya ve Hindistan'dır..
320,00 TL
Vergiler Hariç:320,00 TL